Kde je pravda?

50dd8c86-a976-4f33-9525-7046de4075b0Keď ma oslovili z Denníka N s otázkou na rozhovor, vedel som, že čokoľvek poviem, spustí diskusiu, ktorá bude bagatelizovať moju profesiu, prípadne aj urážať moju osobu. Internetové diskusie sú väčšinou proste také, čo bol aj dôvod, prečo som prestal blogovať na mediálnych portáloch. Takisto mi je jasné, že mojou odpoveďou v diskusii som opäť prilial vodu do ohňa, ale kto si nestojí za svojim, nestojí si za ničím.

1. Po prvé, ak niekto tvrdí, že našu pomoc realitnej kancelárie nepotrebuje, plne ho chápem. Aj ja si niektoré veci urobím radšej sám. Generalizovať však, že práca realitného makléra je zbytočná, je veľký omyl. Ak aj dám bokom fakt, že vo všetkých vyspelých ekonomikách táto služba funguje a čím zrelší trh, o to významnejšie, presviedčajú ma o tom stále naši klienti. MINULÝ ROK SME ZREALIZOVALI VYŠE 230 PREDAJOV A KÚP. To je takmer každý deň 1 zmluva. A VŠETCI TÍTO ĽUDIA SA ROZHODLI SAMI SLOBODNE VYUŽIŤ NAŠE SLUŽBY. Upozorňujem, že sa jedná o transakcie reálnych ľudí a reálnych nehnuteľností, nie o predaj papierového projektu. Každá zákazka v našej kancelárii je realizovaná až po podpise sprostredkovateľskej zmluvy a vyše 80 % týchto zmlúv je exkluzívnych. To, myslím, celkom hovorí o tom, či sa naši klienti sami rozhodli byť našimi klientmi, alebo sú iba nič netušiacou a jednoduchou obeťou.

Screen Shot 2015-07-24 at 11.43.35 AM2. Po druhé, chápem, že kvalita poskytovaných služieb v realitách je u nás pomerne nízka. Ani zďaleka nie sme zrelým trhom a máme pred sebou dlhú cestu, kým budeme. V rámci NARKS sa na tom pracuje už veľmi dlhú dobu, ale odpor prostredia je obrovský. Čo sa našej kancelárie týka, pracujeme každý deň na tom, aby kvalita našich služieb a spokojnosť našich klientov bola najlepšia na trhu. Aj za cenu, že to je nákladné a nedocenené. Sme pravdepodobne JEDINÁ REALITNÁ KANCELÁRIA, KTORÁ UŽ 4. ROK VYKONÁVA PRIESKUM SPOKOJNOSTI SVOJICH KLIENTOV. KAŽDÝ KUPUJÚCI AJ PREDÁVAJÚCI DOSTANE OD NÁS DOTAZNÍK, ABY ZHODNOTIL SVOJU SKÚSENOSŤ. A to hovorím tak o našich klientoch, ktorých záujmy hájime na základe zmluvy, ako aj druhá strana. NAŠE AKTUÁLNE VÝSLEDKY 1 – 6 /2015 NÁJDETE TU:

https://www.surveymonkey.net/results/SM-NFF5FRQ9/“ target=“_blank“>https://www.surveymonkey.net/results/SM-NFF5FRQ9/

Sú to nedoktorované výsledky vrátane otvorených odpovedí klientov. Nič neskrývame. Nemáme prečo. Práve naopak. Ktokoľvek, kto má aspoň trošku skúsenosť so zákazníckou starostlivosťou, tak uzná, že toto sú výnimočné výsledky. Máme viac ako 50 % odpovedanosť. Vyše 93 % z tých, ktorí odpovedali, by naše služby odporúčali ďalej. Vyše 84 % vyjadrilo 100% spokojnosť. A to sú výsledky na skutočne akcelerovanom bratislavskom trhu, kde, povedzme si úprimne, hlavne na strane kúpy klienti nemajú jednoduchú situáciu a emócie sú právom vysoko vyhrotené. Porovnajte nás s Orange-om, hociktorou bankou alebo cestovnou kanceláriou na Slovensku. Aj podľa benchmarku Surveymonkey.com, prostredníctvom ktorého sledujeme naše výsledky, sú to nadpriemerné výsledky.

Screen Shot 2015-07-24 at 12.06.08 PMNa záver, samozrejme aj my robíme chyby. Aj my sme len ľudia a niektoré transakcie sa proste nevydaria tak, ako by sme si ideálne želali. Verte mi, mrzí nás to za každým a veľmi. Obzvlášť, keďže všetci, ktorí pracujeme v RIEŠIME BÝVANIE, vkladáme do našej práce maximum. Maximum času, úsilia, fyzickej aj psychickej energie. POZRITE SI KĽÚČOVÉ HODNOTY, KTORÝMI SA VŠETCI RIADIME, TU:

http://trnava.rbmc.sk/nasa-dna/


A ak sa chcete skutočne presvedčiť o tom, ako pracujeme, zavolajte, alebo napíšte s akoukoľvek otázkou týkajúcou sa realít komukoľvek z nás.

Martin Čapo
Realitná kancelária RIEŠIME BÝVANIE